Květen 2010

různé obrázky

27. května 2010 v 17:32 | VV |  KRESBA
MARJA PANO! já už to snad nevydržím! proč to pořád prodlužovat? na co čekat? proč už to tady dávno není? proč? za co mě trestáš???
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Neposlušné tenisky

24. května 2010 v 13:10 | VV |  AKRYL
Helou gájs!
Zde jsou asi mé nejoblíbenější tenisky, které jsem se pokusila namalovat a přitom jsem poslouchala Zuzanu Norisovou od Davida Krause (znáte? - video na konci textu) ..doufám, že vás to nepohorší :)) hihi a soráč, že to není ouplně dokonale vystínované...po těch tkaničkách jsem už neměla sil! :D byla to úplná geometrie odhadnout kde mají tkanice ty dírky :) a stejně by to potrebovalo ješťě hroooozně moc úprav, ale ale ...když mě už se nechce...chci to sem dát a vyslechnout si vaši kritiku jak jsem to mohla udělat lip, chjooo...vendelín je nenapravitelný :)


ten


listy, žebřík, kořen

23. května 2010 v 12:27 | VV |  PEROKRESBA
Zdravíčko ve spolek!
Včera jsem trávila skoro celý den u nás na zahradě s tuší a perem a tužkou a s naším psem...nakreslila jsem hodně obrázků, ale dám sem jen pár z nich...spíš takové rychlovky...tak doufám, že se budou líbit i když já z nich moc nadšená nejsem...


omlouvám se za ty fleky - seděla jsem na zemi a přiběhl ke mě pes a skočil mi packama na výkres...smraďoch "malý"!
listy

Hrníčky

21. května 2010 v 15:34 | VV |  AKRYL
Tak sem dávám můj třetí článek, jehož hlavní částí je obrázek..

Chtěla jsem se vás zeptat, vás kteří se zajímáte o umění a malování vůbec, jestli jste si už sami napínali plátno a jak se to dělá. Vím, co na to potřebuju, ale nevím na co slouží třeba takový šeps a klih. A nebo si kupujete už napnuté plátno - ale to se kupuje bez nějaké té základní vrstvy, nebo ne? s plátnem ještě příliš mnoho zkušeností nemám, i když pár ano...budu ráda za jakoukoliv pomoc a radu =)

hrnicky

Kdo byl Salvador Dalí?

19. května 2010 v 17:00 | VV |  KRESBA
Bláznivý génius nebo geniální blázen?

Už to bude pár měsíců zpátky, co jsem v obchode videla nějaký vědecký časopis(hehe) a na titulni stránce byl Dalí. Tak jsem si ho koupila, že si hezky počtu.

Můj vztah k Dalímu začal tím, když asi před 3 lety dostal straší brácha na Vánoce kalendář s Dalího obrazy. Naprosto mě to fascinovali a kalendář si musela neustále prohlížet. 

Shodou okolností, když jsem si ten článek o něm přečetla (a byl to SAKRA zajímavý článek!) šla jsem jednou takhle ulicí a uviděla upoutávku na Dalího výstavu v Praze, řekla jsem si wow a ještě ten víkend jsem jela do Prahy za bráchou, který tam studuje. Spolu jsme pak prochodili nezpočet galerií, přes Národní galerii, Městskou galerii a ostatní, jejichž názvy si už nepamutuju :) nakonec jsme to završili Dalím. Strašně jsem se těšila a víte co se mi stává, když se strašně těším?? vždycky se to pokazí. Nemůžu říct, že by se to v tomhle případě úplně pokazilo, ale s výstavou jsem spokojená nebyla. Abych byla upřímná, vůbec se mi nelíbila. Byly vystavené pouze Dalího "béčka", ty "áčka" jsou ve Španělsku. (to mě ale na druhou stranu motivovalo abych se začala víc učit španělsky) A tak se mi kvůli nějaké stupidní výstavě Dalího "béček" (možná, když o tom tak přemýšlím, i "céček") on sám trochu omrzel...

No každopádně, vy si nenechte pokazit jeho portrét ode mě..

btw: Byli jste někdo na té výstavě?


salvador

kocky, vodovod, tulips

18. května 2010 v 17:46 | VV |  AKRYL
tak sem davam prvni obrazky,  doufam, ze se budou libit a ze nebudete prilis kriticti ;)
kocky